Önsöz

Sevgili izleyicilerim,

 

 

55 yıldan beri medya dünyasındayım. Hem okulluyum, hem alaylıyım. Gazetecilik Yüksek Okulunu 1968 yılında bitirdim. Bugün, son havadis, babialıde sabah, Türkiye gazetelerinde muhabirlikten, ekonomi müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü ve yayın koordinatörlüğüne kadar yazılı ve görsel basının tüm kademelerinde görev yaptım. Büyüğümüz, önderimiz Dr. Enver Ören beyin talimatıyla 1978 yılında ekonomi bölümüne geçtim. Burada kendimi yetiştirmeye çalıştım. 

 

51 yıllık evliyim, iki oğlumdan biri 2015 yılında vefat etti (Allah rahmet eylesin). 2002 - 2013 yılları arasında TGRT haber televizyonunda günde 3 defa piyasa analizi yaptım. Objektif değerlendirmelerim geniş bir kitle tarafından ilgiyle izlendi. Şu anda haftada iki defa Türkiye Gazetesinde Salı ve Cumartesi günleri ekonomi yazıyorum. TRT haber televizyonunda 2016 – 2019 eylül arasında 3.5 yıl süreyle “ekonomi 7/24” programını hazırlayıp sundum. 

 

Günde aktif olarak 10 saat bilgisayar başındayım.. Uluslararası borsalardaki para ve kur hareketleriyle teknik analizler, emtia ve petrol fiyatlarını dikkatle takip etmek kolay bir iş değil. Sizlere hem ekonomik yorum yapıyorum, aynı zamanda yatırım danışmanlığı görevini yerine getiriyorum. Takdir edersiniz ki paraya yön vermek çok büyük sorumluluk gerektirmektedir. Görüşlerimde yüzde 100 isabetli olduğumu iddia etmiyorum. Ama % 75 - %80 hedefi tutturduğumu zannediyorum. Bütün yaptığım iş beklentileri tesbit ederek aktarmak. Elimden geldiği kadar olayları tarafsız bir gözle analiz ederek, yatırımcılara ve izleyenlere ışık tuttuğumu zannediyorum. 

 

Bu konuda Türkiye'de alternatifim yok. Yani benim gibi günde 2 defa güncel yorum yapan ve bunu internet ortamında aktaran ikinci bir isim yok. Dikkat ederseniz, ekonomide yapılan yorumlarda kimse ayrıntıya girmiyor. Zira tahminde bulunmak risk ister. Tutmayınca, büyük itibar kaybedersiniz. Tutarsa zayıf bir alkış alırsınız. Bu da mesleğin cilvesi.. Yorumlarımı izleyenler, yatırımlarına doğru yön verebilmektedir. Ekonomik gelişmeleri daha rahat ve kolayca anlayarak izlemektedir. Parasını bilerek kullanmaktadır. 

 

Web sitemi uzun uğraşlardan sonra yeniledim. Çok daha zengin bir içeriğe kavuştu. Göstergeler ve teknik analizlerden canlı olarak istifade edebilirsiniz. Rakamlar günceldir, 24 saat süreyle kendini otomatik olarak yenilemektedir. Sitemdeki yorumlardan istifade etmek isteyenlerden tamamen sembolik bir ücret istiyorum. Cumartesi günü gelecek haftanın beklentilerini yazıyorum. Siteye abone olanlar 1 ayda 45 güncel yorum izliyor.. Bana ulaşmak isteyenler necbatir@gmail.com adresini kullanabilirler. 

 

 

Hepinize kucak dolusu sevgiler sunuyor, hayırlı bol kazançlar diliyorum

 

Necmettin Batırel

55 yıldır medya dünyasındayım. Yazılı ve görsel basında bütün kademelerde görev yaptım. Ekonomide doğru analiz en büyük şiarım.

Üye Olun

Kısa Yollar